piątek, 9 stycznia 2015

Skórzana torba z recyklingu, czyli co Ci się przyda.

Cześć!

W tym poście dowiecie się jak zmaterializować swoje wyobrażenia o własnoręcznie wykonanej torbie. Nie musicie mieć dużych umiejętności, przyda się kilka bardzo podstawowych narzędzi. Nawet maszyna do szycia nie jest konieczna, jednak pomaga. W torbie, gdzie elementy łączymy rzemieniami wcale nie jest ona niezbędna, przyda się za to dziurkacz rewolwerowy, igły do skóry, dużo wyobraźni, cierpliwości i tolerancji dla siebie. Wiecie, torba wykonana własnoręcznie wcale nie musi być idealna, ale satysfakcja będzie ogromna. Gwarantuję, że nikt z otoczenia nie zauważy wszelkich niuansów jakie wy uznacie za swoje ewentualne niedoróbki, a gdy usłyszy, że to torba waszego projektu będzie pełen podziwu. A więc konkrety!

1. Materiał:
Skórzana odzież to źródło doskonałego materiału. Szukajcie jej w swojej szafie, w piwnicy, na strychu, lub secondhandzie. W moim pomyśle wykorzystałam dwie pary spodni, każdą z nich kupiłam po 2 zł w sh. Jedna z par posłużyła mi za wierzch, druga cieńsza za podszewkę. Idealne będą również kurtki, czy płaszcze, również zamszowe, bo z drugiej strony napotkamy na gładką, skórzaną powierzchnię.



2. Narzędzia: 

Podstawa to ostre nożyczki, miara, linijka, kredka do naszkicowania wykroju, igły do skóry (mają inaczej ukształtowaną końcówkę, która łatwiej przebija skórę), mocniejsza nić, dziurkacz rewolwerowy do zrobienia otworów przez które przełożymy rzemień, przyda się również zamknięcie magnetyczne do torebek (kupicie je w pasmanterii za około 2 zł). Kółka i karabińczyki do przymocowania paska, jeśli rączki lub pasek nie będą przyszywane na stałe do torby, możecie kupić je w pasmanterii, albo pozyskać ze starej torby.
Przy zszywaniu torby, aby najpierw zobaczyć jak będzie się układać przyda się kontrastowa nić np. czerwona mulina.
Jeśli chcecie, aby wasza torba była należycie sztywna do tego celu możecie wykorzystać gruby, sztywny filc, plastik - wycinacie odpowiedni arkusz np. z wieka od wiaderka po farbie, z pudełka po lodach. Pomysłów jest mnóstwo, rozejrzyjcie się, a na pewno znajdziecie coś odpowiedniego. Nie polecam kartonu, nie wytrzyma wody i ciężaru!
Ja pierwszy raz miałam okazję skorzystać z maty bitumicznej. Dostałam ją od chłopaka, ponieważ nie była mu potrzebna. Okazała się całkiem ciekawym materiałem, ponieważ łatwo się tnie, jest samoprzylepna, więc idealnie przylega do powierzchni.  Szukajcie takiej na allegro lub w sklepie budowlanym.
Aby zabezpieczyć miejsce częstych przeszyć lub mocowania zapięcia magnetycznego może być przydatna flizelina z klejem, którą przymocowujemy za pomocą żelazka. Nie jest to jednak konieczne.
Pomocne może być szydło, aby poprawić niektóre otwory.

Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam :)
Poniżej owe narzędzia


W następnym poście wykonanie torby. Zobaczycie, że może ją wykonać naprawdę każdy, wystarczy chcieć.

Do utworzenia bloga zmotywował mnie konkurs na pomysł przeróbki/projektu diy. Spróbuję swoich sił, raz się żyje :)

#zalandodiy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią. Może być krytyka, ale konstruktywna. Będzie mi miło, że nie szkoda Ci było czasu na pozostawienie kilku słów. :)